Skip to content
OPUBLIKOWANO: 11 lutego 2022

Turnieje

Rok 2022 przyniósł nowy system rozgrywek siatkówki plażowej na świecie.

Śmiało można powiedzieć że zmieniło się praktycznie wszystko, zaczynając od podziałów turniejów (Elite 16, Challenge, Future), idąc przez punktacje w zależności od turnieju (bardzo dużo dodanych pkt rankingowych względem poprzednich lat), a kończąc na samym systemie gry w kwalifikacjach i turnieju głównym.

O ile do turniejów Elite 16 i Challenge można się dostosować i zobaczyć w nich nowe, pozytywne aspekty promocji siatkówki plażowej na świecie. Chociażby naprawdę świetna jakościowo transmisja wszystkich meczy, razem z komentarzem i statystykami. To sam cykl Future jest dla wielu kompletnie nie zrozumiały. Patrząc do tego na destynacje turniejów (Australia, Azja, Europa) i wiedząc że cały wyjazd jest opłacany z własnych środków, a wygrywając turniej wygrywa się 500$ na zawodnika, natomiast za ostatnie miejsce jest to 50$ na zawodnika. To uważam że dla wielu drużyn może to być bardzo problematyczne. Takie turnieje też są nazywane cyklem Pucharu Świata…

Comments are closed for this article!

SPONSORZY

FIRMY WSPIERAJĄCE

Nic nie dzieje się w pojedynkę i  żaden sukces nie powstaje w samotności. Bez pomocy tych firm oraz tworzących je ludzi, ciężko byłoby mi realizować swoją pasję i podążać za wyznaczonymi celami. Ludzie którzy utożsamiają  się za logami firm które tutaj się znajdują wiele znaczą w moim życiu, dziękuję Wam za to z całego serca.